Modliliśmy się w intencji ofiar zbrodni katyńskiej

W minioną środę w Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości były poświęcone żołnierzom, policjantom, strażnikom granicznym zamordowanym przez sowieckie NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie

w 1940 roku oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej z 2010 roku.

Najpierw w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła odbyła się msza święta w intencji zamordowanych przez NKWD oraz za tych, którzy zginęli nad smoleńskim niebem w 2010 roku.

Później uroczystości przeniosły się do Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej. Przy katyńskim obelisku został odegrany hymn państwowy i apel poległych. Modlitwie przewodniczył ks. Jerzy Raźny, proboszcz naszej parafii.

Po okolicznych przemówieniach politycy, samorządowcy, uczniowie i nauczyciele złożyli wiązanki i zapalili znicze.

Na zakończenie w samo południe na stadionie KS Witów odbył się V Sztafetowy Bieg Katyński.