Złote Gody w Gminie i Mieście Mszana Dolna

41 par małżeńskich odnowiło swoją przysięgę małżeńską, którą złożyli 50 lat temu. Wspólne święto z okazji 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego rozpoczęło się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Przysięgę małżeńską złożyło 33 par z terenu Gminy Mszana Dolna i 8 z trenu Mszany Dolnej.

– Drodzy Małżonkowie! Przed 50 laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie. Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej aż do śmierci. Dzisiaj zapraszam Was do ponowienia tego ślubowania. Tak do zgromadzonych w kościele podczas Mszy Świętej mówił ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafi pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Na pamiątkę tego wydarzenia Ks. Proboszcz przekazał wszystkim parom specjalne błogosławieństwo. Po zakończonej Eucharystii wszyscy spotkali się w pobliskiej restauracji Janda, gdzie medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP wręczyli: parom z terenu Gminy Mszana Dolna, Wójt Bolesław Żaba, z terenu miasta Burmistrz Józef Kowalczyk.

Gmina Mszana Dolna:

Maria i Andrzej Adamczyk,

Wiktoria i Józef Karpierz,

Helena i Jan Krzysztof,

Józefa i Jan Rusnak,

Janina i Jan Talarek,

Maria i Józef Węglarz

Maria i Józef Węglarz z Mszany Górnej;

Halina i Stanisław Chrustek,

Zofia i Jan Jurczak,

Maria i Franciszek Kaweccy,

Katarzyna i Jan Kubowicz,

Janina i Stanisław Ślaga

Helena i Stanisław Śmieszek z Kasiny Wielkiej;

Maria i Jan Cieniawscy,

Anna i Stanisław Cieniawscy,

Władysława i Franciszek Fudro,

Genowefa i Stanisław Kościelniak,

Władysława i Józef Mardausz,

Maria i Stanisław Rzepka

Danuta i Jan Żurek z Olszówki;

Maria i Józef Drabik,

Zofia i Wojciech Kotarba,

Agnieszka i Jan Lis,

Teresa i Stanisław Mucha

Barbara i Władysław Płoskonka z Kasinki Małej;

Wiktoria i Jan Dudzik

Aniela i Stanisław Pulka z Łostówki;

Aniela i Antoni Filipek,

Maria i Józef Ogiela,

Anna i Jan Ogiela

Genowefa i Tadeusz Zapała z Lubomierza;

Maria i Edward Kuczaik z Łętowego,

Elżbieta i Józef Sochaccy z Raby Niżnej.

Miasto Mszana Dolna:

Zofia i Józef Chrustkowie

Wanda i Walter Cłapkowie

Ewa i Józef Dzyrowie

Maria i Władysław Rogowie

Barbara i Stefan Stożkowie

Maria i Marian Surówkowie

Anna i Stefan Wróblowie

Barbara i Władysław Wróblowie.