Poświęcenie samochodu strażackiego

W niedzielę 20 X spotkaliśmy się na Mszy św. o godzinie 11:00 z naszymi strażakami. W tym dniu modliliśmy się za zmarłych strażaków, a także dziękowaliśmy im za ich służbę. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele Straży Pożarnych z naszej gminy i powiatu, a także przedstawiciele władz z panem burmistrzem Tadeuszem Filipiakiem i oraz pan poseł Edward Siarka.

Po Mszy św. nastąpiło przejście pod remizę, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego naszej Straży Pożarnej. Po serii przemówień, w których dziękowano strażakom za ich pracę, a także wszystkim którzy przyczynili się do sfinansowania zakupu nowego samochodu, nastąpiło poświęcenie pojazdu przez ks. Jerzego Raźnego.

Wszyscy przemawiający życzyli strażakom, aby jak najrzadziej musieli używać nowego nabytku - a jeśli już wyjadą na akcję, to oby wszyscy szczęśliwie w zdrowiu powracali.