Bierzmowanie

 

W sobotę 10 III 2012 r. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Kandydaci przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu przez blisko trzy lata. W tym czasie poza pogłębianiem wiadomości z religii, starali się jak najlepiej przeżywać swoją wiarę przez pełne uczestniczenie we Mszy świętej, regularne korzystanie z sakramentu pokuty oraz uczestniczenie w różnych nabożeństwach. Jednym z ważnych elementów przygotowania było zaangażowanie się kandydatów w różne rodzaje działalności o charakterze społecznym lub charytatywnym.

W czasie Mszy świętej Ks. Kardynał przekazał też naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. W relikwiarzu znajduje się odrobina krwi papieża. Relikwiarz jest wystawiony w głównym ołtarzu, nad tabernakulum.

 

 

 
Parafia
sw. Michala Archaniola
w Maszanie Dolnej
www.parafiamszanadolna.pl
xProjekt i wykonanie:
www.projektanciwww.pl
biuro@projektanciwww.pl