OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA WIELKANOCY 21 MAJA 2017

1. Dziś przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika. Nabożeństwo majowe o godz.17.30.

2. Jutro, w poniedziałek 22 maja, podczas Mszy św. o godz.18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp. Damian Muskus.

3. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Po Mszy św. o godz.7.00 procesja do krzyża misyjnego ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzień 24 maja jest poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w Chinach. Będziemy w tym dniu modlić się, za wstawiennictwem Maryi, o wolność Kościoła w tym kraju i wszystkich miejscach gdzie jest prześladowany.

5. W sobotę, 27 maja, w katedrze na Wawelu przyjmie święcenia kapłańskie diakon Adam Aleksandrowicz. Polecamy wszystkich nowych kapłanów naszej archidiecezji modlitwom wiernych. Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont naszego kościoła. Rada Parafialna przyjęła w zeszłą niedzielę 9.457 zł, 1 dol. USA, 10 euro oraz w kopertach na tacę 1.540 zł. Wpłaty na konto remontowe wyniosły 3.160 zł. Z Mszy św. zbiorowych przekazano 3.350 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W najbliższym czasie zostaną dokończone prace związane z renowacją cokołu elewacji i poprawki malarskie północnej strony kościoła. Zakończyły się prace związane z remontem organów. Zastał odnowiony prospekt organowy i przeprowadzano modernizację z montażem elektroniki sterującej.

7. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Franciszka Starmacha, +Józefa Michalczewskiego, +Marię Wojciaczyk, +Pawła Piądłowskiego.