Chór parafialny

W roku kościelnym 2010/2011 chór wystąpił 44 razy.  Uczestniczył we wszystkich świętach i uroczystościach oraz ważnych wydarzeniach w naszym miecie, np. święto 3 Maja czy święto Odzyskania niepodległości. Chór wystąpił także przy żółbku oraz wziął udział w przeglądzie chórów organizowanym w parafii p. w. Miłosierdzia Bożego, w której również śpiewał podczas uroczystości poświęcenia nowej świątyni oraz, jak co roku, koncertował tam podczas pierwszego stycznia. Tradycyjnie brał udział w uroczystościach partyzanckich 15 sierpnia w Glisnem. Uczestniczył także w pielgrzymce do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W październiku śpiewał podczas Mszy św. w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Pracujemy systematycznie, odbywając próby w poniedziałki i czwartki wieczorem. Wzbogacamy wciąż repertuar o nowe pozycje. Wkraczamy w 67 rok istnienia. Uwzględniając okres w którym działamy oraz rodzaj chóru, jesteśmy zjawiskiem rzadkim na dość dużym terenie.

Tradycja zobowiązuje, więc uważamy, że naszego dorobku nie można zaprzepacić. Jednak, aby chór trwał, koneczny staje się napływ nowych członków. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do Panów kochających śpiewanie i muzykę, o dołączenie do naszego zespołu.

Prosimy, przychodźcie do nas w dni prób o godzinie 19:00 do Domu Strażaka, lub zgłaszajcie się do naszego dyrygenta - organisty pana Piotra Wójcika.