Kacelaria parafialna

poniedziałki kancelaria nieczynna
wtorki (ks.Jerzy): 16:00-17:00
środy (ks. Tomasz): 16:00-17:00
czwartki (ks. Rafał): 16:00-17:00 (Poza I czwartkiem miesiąca)
piątki (ks. Proboszcz): 9:00-10:00
soboty (ks. Proboszcz): 9:00-10:00

W MIESIĄCU LIPCU I SIERPNIU KANCELARIA CZYNNA;
Wtorek, czwartek 17.00-18.00
Środa, piątek, sobota 9.00-10.00
W poniedziałki nieczynna

W ciągu tygodnia dyżur pełni także Siostra w godz. 9:00-11:00 oprócz poniedziałków. Nowożeńców prosimy o wcześniejsze ustalenie pierwszej wizyty na tzw. „zapowiedzi”.

W niedziele i święta Kancelaria Parafialna jest nieczynna!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom! Wpłaty na dalszą renowację naszego kościola można wpłacać w każdą drugą niedzielę miesiąca przekazując Członkom Rady Parafialnej lub bezpośrednio na konto:
PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA P.W. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
UL. JANA PAWŁA II NR 3, 34-730 MSZANA DOLNA
Ofiara na renowację kościoła parafialnego-darowizna

Chrzest Święty

Pierwsze i trzecie niedziele miesiąca na Mszy Świętej o godz. 12:30.
Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić najpóźniej tydzień przed niedzielą Chrztu.
Wymagane dokumenty:
– akt urodzenia dziecka z USC
– świadectwo ślubu kościelnego rodziców
Rodzicami Chrzestnymi mogą być tylko ludzie wierzący i praktykujący, przystępujący do Sakramentów Świętych, po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania. Mieszkający poza naszą parafią przedstawiają zaświadczenie ze swojej parafii o tym, że mogą pełnić tę odpowiedzialną funkcję.
Rodzice dziecka i Rodzice Chrzestni przystępują wcześniej do spowiedzi i biorą udział w katechezie przedchrzcielnej w sobotę przed niedzielą Chrztu Świętego o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.

Nasi Parafianie, którzy chcą pełnić funkcję Rodziców Chrzestnych w innych parafiach, powinni zgłosić się osobiście po stosowne zaświadczenie (młodzież szkolna z indeksem katechizacji).

Narzeczonych przyjmujemy

Narzeczonych przyjmujemy po wcześniejszym ustaleniu pierwszej wizyty w kancelarii parafialnej /tzw. „zapowiedzi”/.

Sakrament Małżeństwa

Zamiar zawarcia związku małżeńskiego należy zgłosić najpóźniej trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu w Kancelarii parafii faktycznego zamieszkania jednego z narzeczonych.

Do spisania protokołu przedślubnego należy przedstawić:
– aktualną metrykę Chrztu (nie starsza niż półroczna)
– ostatnie świadectwo z nauki religii
– dokument tożsamości

W ciągu trzech miesięcy przygotowania do małżeństwa należy:
– wziąć udział w katechezach dla narzeczonych i przedstawić zaświadczenie o tym
– odwiedzić Katolicką Poradnię Życia Rodzinnego
– w przypadku ślubu konkordatowego dostarczyć odpowiednie dokumenty z USC
– jeśli jedna ze stron jest spoza naszej parafii, donieść zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi w parafii jej zamieszkania
– odbyć rozmowę z kapłanem w Kancelarii przygotowującą do zawarcia Sakramentu Małżeństwa

Sprawy cmentarne

W sprawach cmentarnych przyjmujemy we wtorki i czwartki od godz.9.00-11.00.

Wezwanie do chorego

W nagłym wypadku o każdej porze.
W innych sytuacjach po godz. 15:00