OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE       13 V 2018

1. Przeżywając dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego próbujemy zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Modlimy się o żywą i autentyczną wiarę szczególnie dla DZIECI, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św. Polecamy ich rodziców, chrzestnych i bliskich. Niech dzisiejszy dzień będzie dla nas wszystkich wielkim świętem wiary i dziękczynieniem za dar Eucharystii.

1. Również dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej procesja różańcowa. Dziękujemy za dar nowego wieńca kwiatów i zapraszamy do niesienia feretronu pielgrzymów z Fatimy z roku 2007 oraz straż z Mszany Górnej wraz z Orkiestrą.

1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego. Jutro kolejne spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy w duchu Świętym. Rozpoczęcie „Białego Tygodnia”
  2. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na wspólne czuwanie po Mszy św. wieczornej.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. w kaplicy na Łostówce o godz.11.00, w naszym kościele Rocznica I Komunii dzieci kl. IV na Mszy św. o godz.11.00. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz.9.00, natomiast przed Rocznicą w sobotę od godz.14.00.

1. Dzisiaj rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalsze remonty wokół naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

1. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w kościele , zachęcamy do modlitwy litanią w domach i przy kapliczkach.

1. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6 MAJ 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, krótka adoracja najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Nie będzie Mszy św. chrzcielnej. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc maj: Aby wierni świeccy z gorliwością dawali świadectwo Ewangelii. Parafialna: W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św. ich rodziców i chrzestnych.

1. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesja do krzyża misyjnego i modlitwa o dobre urodzaje po Mszy św. o godz.6.30. Druga Msza św. w poniedziałek, wtorek i środę o ogdz.7.15.

1. We wtorek przypada uroczystość głównego patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu szczególnie będziemy się modlić za zmarłych.

1. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Do asysty zapraszamy orkiestrę z Mszany Górnej. W naszej parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz.11.oo. Wszystkich nie związanych bezpośrednio z uroczystością prosimy o wybranie innej godziny uczestniczenia w Eucharystii. Spowiedź przed I Komunią w sobotę od godz.10.00.

1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

1. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

1. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Mikołajka.

1. Do czwartku 17 maja kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach urzędowania księży. Kancelaria cmentarna bez zmian.

1. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na cele remontowe. Od połowy sierpnia rozpoczną się prace związane z budową sanitariatów, trwają przygotowania do wymiany kotłowni z węglowej na gazową. Wystąpiliśmy o warunki budowy. Mamy nadzieję, że przed nowym sezonem grzewczym uruchomimy nową kotłownię. Trwają prace związaniem z odnowieniem zabytkowych feretronów. Została odnowiona chrzcielnica. W połowie czerwca jest przewidziany remont zewnętrznej elewacji plebanii ze środków parafialnych. Zostały wycięte dwie lipy przy kościele. Przeprowadzono pielęgnację pozostałych drzew. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszego kościoła i parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski