OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LISTOPAD 2017

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, w naszej archidiecezji obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć dzieła charytatywne prowadzone na rzecz ubogich. Starajmy się uwrażliwiać na ludzką biedę i wychodzić na przeciw ludzkim potrzebom pełniąc uczynki miłosierdzia. Proste gesty dobroci, zwykła ludzka życzliwość, serdeczność i gotowość pomocy niech towarzyszą naszym kontaktom z innymi ludźmi, zwłaszcza tymi którzy popadli w biedę materialną czy duchową.

1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych dzisiaj o godz.17.30. w zeszłym tygodniu pożegnaliśmy +Czesława Piwko i + Janinę Szarską.

1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu kazania wygłosi Ks. Jacek Ryłko, salezjanin, proboszcz parafii p.w. NSPJ w Krakowie-Pychowicach, gdzie powstaje nowy kościół. Zgodnie z zaleceniami Ks. Arcybiskupa, ofiarami na tacę wesprzemy budowę nowego kościoła, jak czynią to raz w roku wszystkie parafie naszej archidiecezji. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy Litanię do NSPJ
  2. W przyszłą niedzielę, z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, o godz.11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków Chóru Parafialnego, ich rodzin oraz za zmarłych chórzystów i organistów w tym +Władysława Mokwy.

1. W środę spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz.19.00, w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy zgłaszać aktualne potrzeby dotyczące zwłaszcza osób ubogich. Będziemy wdzięczni za każdą sugestię dotyczącą różnych form pomocy. W czwartek ofiarujemy adorację o ducha miłosierdzia dla nas wszystkich.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. W minioną niedzielę Rada Parafialna przyjęła 13.170 zł i 30 euro, na konto remontowe wpłynęło 10.510 zł, z Mszy św. zbiorowych przekazano 3.820 zł. Do końca roku planujemy wyrównać wszystkie zaległości. Po spotkaniu z Radą Ks. Proboszcz przekaże informacje dotyczące inwestycji dokonanych w tym roku i zaplanowanych na rok przyszły. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę.

1. W dniu 15.11.2017 r. w Starem Bystrem zmarł śp. +ks. prałat Franciszek Juchas, emerytowany proboszcz parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie. Swoje dzieciństwo Ks. prałat przeżył w Mszanie Dolnej. Przebieg uroczystości pogrzebowych jest następujący:
                                     niedziela, 19 listopada:

– godz. 14.30 – wprowadzenie do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Poroninie

– godz. 15.00 – Msza św.

poniedziałek, 20 listopada:

– godz. 13.00 – Msza św. pogrzebowa w kaplicy p.w. Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym w Czarnym Dunajcu. Wieczny odpoczynek…