DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 WRZEŚNIA 2019 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      1.W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.  W sanktuarium w    Limanowej rozpoczynają się uroczystości odpustowe. Tradycyjnie z pieszą pielgrzymką do Limanowej udamy się w drugą niedzielę października. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także Tydzień Modlitwy o wychowanie katolickie w naszych rodzinach. 

 1. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o godz.11.00 w kościele. Natomiast uczniów i rodziców młodzieży klas VII i VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. Rozpoczęcie o godz.18.45 w kościele.
 1. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę oraz do chwili adoracji w czwartek podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W przyszłą niedzielę przy kościele zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek pod hasłem „Zbiórka dla Patryka kontra Rak”. Patryk Mikita mieszka w Koźmicach koło Wieliczki, ukończył 4 lata i cierpi na rzadki nowotwór głowy. Zebrana kwota będzie przeznaczona na pokrycie bardzo kosztownej terapii protonowej. W swoim modlitwach polecajmy Patryka, jego bliskich, wszystkich chorych i cierpiących, szczególnie dzieci.
 1. Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła będą połączone z obchodami 10. rocznicy nadania patronatu św. Michała Archanioła naszemu miastu. W sobotę, 28 września na mszy św. o godz. 18.00, będziemy gościć ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolitę krakowskiego. W niedzielę, 29 września o godz. 15.00, zostanie odprawiona msza św. na dolnym parkingu pod kościołem, a po jej zakończeniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz konkursu na anielskie przebranie. O godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy warsztatów muzycznych zatytułowanych „Pod skrzydłami anioła”. Na zakończenie, o godz. 18.30, rozpocznie się koncert o. Łukasza Buksy, rapującego franciszkanina,  na który szczególnie zapraszamy młodzież. Pozostałe msze św., w niedzielę 29 września, bez zmian. Na zakończenie mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.  Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości do udziału w uroczystościach.
 1. W minioną niedzielę na dalsze prace remontowe Rada Parafialna przyjęła 8 481 zł i 20 euro. Na konto remontowe wpłynęło 3 290 zł. Z mszy św. zbiorowych przekazano 7 515 zł. W najbliższym czasie planujemy docieplenie stropu kościoła i remont wejścia na wieżę. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i zapewniamy o modlitwie, jak również solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Adamczyka i śp. Józefa Bierowca.  Wieczny odpoczynek…

                                                                                                

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Narodzenia NMP. Po Mszach św. błogosławieństwo ziarna siewnego. Rada parafialna przyjmuje ofiary na dalsze cele remontowe naszego kościoła.
 1. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 1. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową w najbliższy piątek 13 wrześnie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.18.00. Do asysty zapraszamy scholę parafialną, dzieci wraz z rodzicami.
 1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zachęcamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział w Mszach Świętej oraz prywatnie w naszych domach. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie Krzyża Świętego.
 1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 1. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 1. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00. Informacje o zapisach i spotkaniach dla bierzmowanych podamy w przyszłym tygodniu. Spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów z klas IV i V w najbliższą środę o godz.19.00 w Domu Parafialnym.
 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nowe wydanie czasopisma „Któż jak Bóg”.
 1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Anielę Starmach, +Zbigniewa Harasa, + Helenę Aksamit. Wieczny odpoczynek…

Informacja:

Klinika medyczna ALLMEDICA informuje iż od 16 września zostanie otwarta w Mszanie Dolnej przychodnia z ze świadczeniami w ramach NFZ oraz specjalistycznymi gabinetami.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 1 WRZEŚNIA 2019

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela września, zmiana tajemnic Żywego Różańca, po Mszach świętych krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencje Apostolstwa Modlitwy Ogólna: Aby pośród społeczeństw panowały sprawiedliwość i pokój. Parafialna: Aby w małżeństwach i rodzinach panowały jedność, miłość i przebaczenie.
 2. Zakończyły się wakacje. Dziękujemy Panu Bogu za dar wypoczynku. Witamy wśród nas nowego wikariusza ks. Mirosława Lenarta, który przejmie obowiązki pełnione przez ks. Tomasza. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w grupach parafialnych. Ks. Mirosław zaprasza na spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz.19.00, młodzież oazową w piątek również o 19.00. Spotkanie Scholi w  sobotę o godz.10.00.
 3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku o godz.8.00. Msza św. w kaplicy na Łostówce o godz.9.00, dowóz dzieci z pierwszego przystanku o godz.8.30.
 4. XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 8 września. Zapraszamy do udziału. Dla chętnych wyjazd autokarem o godz.7.00 w przyszłą niedzielę. Zapisy w Michaelu do czwartku (20 zł.).
 5. Z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw . Msze św. w dni powszednie o godz.6.30, 7.00, 18.00. Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę, czwartek od godz.16.00-17.00. W piątek i sobotę od godz.9.00-10.00. Siostra pełni dyżur od wtorku do soboty w godzinach od 9.00-11.00. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej oraz do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek. Chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz.12.30. Pouczenia przed niedzielą Chrztu o godz.19.00 w Domu Parafialnym. Przypominamy rodzicom i chrzestnym o obowiązku uczestniczenia w pouczeniach chrzcielnych. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa prosimy o wcześniejsze ustalenie pierwszej wizyty w kancelarii parafialnej. Spowiadamy w dni powszednie, rano w czasie Mszy św. i popołudniu przed wieczorną Mszą św. W niedzielę, w miarę możliwości, w czasie Mszy św. W tym tygodniu spowiedź pierwszo piątkowa od godz.6.00 i 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, stąd będziemy pełnić dyżur w konfesjonale we czwartek od godz.17.00. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz.8.00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia NMP. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalsze prace remontowe. Dzisiaj rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Stanisławę Szendera, +S. Genowefę Kubic.

 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia, podróżującym szczęśliwego dotarcia do celu.