DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU-16 IX 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.
  1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  1. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  1. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, w najbliższy wtorek.
  1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe złożone w zeszłą niedzielę.
Rada Parafialna przyjęła 12.127 ,- i 20 euro, na konto remontowe wpłynęło 4070 ,-, z Mszy św. zbiorowych przekazano 5.915 ,-. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Od jutra planowane jest rozpoczęcie zamierzonych prac. Na cele Misyjne przekazano z Róży Janiny Piwko kwotę 240,-. W imieniu misjonarzy Bóg zapłać.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Krystynę Surówka i + Marię Antosz. W USA odbył się pogrzeb + Anny Wsół.
  1. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 IX 2018

1. Uzdrowienie głuchoniemego, o czym słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, jest przykładem jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
  1. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na cele remontowe wokół naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Planujemy w drugiej połowie września przystąpić do prac związanych z adaptacją pomieszczeń dawnego sklepiku na cele sanitarne. W tym samym czasie powinniśmy przystąpić do wymiany pieca węglowego na kocioł gazowy celem ogrzewania kościoła. W końcu uzyskaliśmy stosowne zezwolenia od Urzędu Konserwatorskiego i złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Wykonano już przyłącz sieci gazowej pod płytą dolnego parkingu. Mamy nadzieję, że zgromadzone środki finansowe pozwolą nam pokryć koszty obydwu inwestycji.
  1. Jeszcze przed odpustem ukaże się folder-informator o naszym kościele, a przed końcem roku chcielibyśmy przekazać do rąk czytelników monografię naszej parafii, gdzie znajdziemy informacje historyczne, opis architektury naszego kościoła oraz historię kilku świętych, których ślady odnaleźliśmy w Mszanie Dolnej. Prace nad tą monografią trwają od dwóch lat. Kiedy tylko uzyskamy zgody autorskie, między innymi posiadaczy dokumentów archiwalnych i fotografii przystąpimy do druku.
  1. Zapraszamy we czwartek do wspólnej modlitwy podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu . O godz.12.00 Różaniec o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. W najbliższy piątek, 14 września, będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież III kl. Gimnazjum wraz z rodzicami. Uczniowie złożą pisemną prośbą o przyjęcie do grona kandydatów do sakramentu bierzmowania po czym w raz z rodzicami wręczą ją Ks. Proboszczowi. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy relikwie krzyża świętego. Przygotowanie uczniów klas VIII do bierzmowania rozpocznie się w połowie Wielkiego Postu 2019 r. Szczegółowe informacje u Ks. Katechetów. W najbliższą sobotę przypada wspomnienie NMP Bolesnej. Uroczystości odpustowe w sanktuarium w Limanowej. Zapraszamy kandydatów na ministrantów w sobotę na godz.10.00 do Domu Parafialnego, najlepiej wraz z rodzicami. Bliższe informacje u Ks. Tomasza.
  1. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokarem z Dolnego parkingu w niedzielę 16 IX o godz.7.00. Zapisy do czwartku włącznie w sklepie z dewocjonaliami „Michael”, obok kościoła. Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisławę Popiołek, +Marię Węglarz i +Anielę Sentyrz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.