OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 LIPIEC 2018

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Michała Mąkę, który przez 2 tygodnie będzie pomagał w duszpasterstwie.
 2. W dniach od 22 do 29 lipca obchodzimy 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. W tym czasie modlimy się szczególnie za kierowców, dziękujemy za szczęśliwie przejechane kilometry oraz wspieramy misjonarzy. Na zakończenie tego tygodnia w niedzielę (tj.29.07) po każdej Mszy Świętej, na dolnym parkingu, będzie poświecenie pojazdów i kierowców. Przy tej okazji będziemy mogli wziąć udział w akcji; 1 grosz za 1 kilometr.
 3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpoczęcie zapisów w następną niedzielę w Domu Parafialnym w godzinach od 8:00-12 i od 15:00 – 20:00. Gorąco zachęcamy do udziału.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek; Św. Brygida, zakonnica
 • we wtorek; wspominamy Św. Kingę
 • w środę; Święto Św. Jakuba Apostoła, oraz wspominamy Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących
 • w czwartek; wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców NMP
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Kamiński. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 2. Wszystkim przebywającym na urlopach w naszej parafii i parafianom życzymy miłego udanego odpoczynku.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 NIEDZIELA ZWYKŁA
15 LIPCA 2018

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z naszej parafii 4 sierpnia. Zapisy od 29 lipca więcej informacji na plakatach.
 2. Bóg Zapłać za ofiary złożone na remont naszego kościoła, w miniona niedzielę rada parafialna przyjęła; 11 250 zł Na konto remontowe wpłynęło; 4 930 zł, a z Mszy Świętych zbiorowych za miesiąc czerwiec przekazano 5 325 zł.
 3. Serdecznie zapraszamy mieszkańców ul. Leśnej oraz Podlasu na zebranie w sprawach organizacyjnych związanych z przygotowaniem dożynek. Zebranie odbędzie się w poniedziałek (16.07) o godzinie 19:30 w Domu Parafialnym.
 4. Za tydzień w sobotę i w niedzielę odbędą się dni Mszany Dolnej, w związku z tym Burmistrz Miasta informuje że w niedzielę 22 lipca z uwagi na przejazd zabytkowych samochodów oraz przemarsz orkiestr dętych zostaną zamknięte boczne ulice wokół Rynku, od godz. 10.00 – 13.00. Prosimy o nie parkowanie samochodów w tym czasie. Ponadto przypominamy że od 11.00 na Rynku będzie trwała akcja „Biała Niedziela” w czasie której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej
 • w środę – św. Szymona z Lipnicy
 • w piątek – bł. Czesława
 • w sobotę – św. Wawrzyńca
 • w Niedzielę – Św. Marię Magdalenę
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : + Michał Matusik. Wieczne odpoczywanie….
 2. Wszystkim gościom i parafianom życzymy udanego tygodnia.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 LIPCA 2018

 

 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar. Prośmy także o nowe powołania i módlmy się w intencjach kapłanów, szczególnie polecajmy naszych duszpasterzy.

 

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Rada Parafialna przyjmuje ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

3.We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek 13 lipca nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja różańcowa. Do asysty zapraszamy mieszkańców Słomki.

 

4.W przyszłą niedzielę 15 lipca chrzty na Mszy św. o godz.12.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych o godz.20.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. Tegoroczne dożynki będziemy przeżywać w niedzielę 26 sierpnia. Gospodarzami będą mieszkańcy ul. Leśnej i Podlasu.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Antoniego Gila, zasłużonego członka naszego chóru parafialnego. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach w naszej parafii życzymy owocnego wypoczynku. Polecamy wszystkich podróżujących opiece św. Krzysztofa.

 

 1. Polski Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie Dolnej organizuje pielgrzymkę do Lichenia, Torunia i Kalisza w dniach 19-21 lipca b.r. Zapisy w biurze Związku we wtorek i piątek od godz.9.00-13.00. Bóg zapłać za ofiarę na misje z Róży Bogusławy Figury.                                                                                                 

 TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 1 LIPCA 2018

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic Żywego Różańca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek cotygodniowa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem , ofiarując ją w tym tygodniu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej od godz. 6.00 i 17.00, Msza Święta wynagradzająca z pierwszo piątkowym nabożeństwem o godz. 6.30 i 19.00. W sobotę odwiedziny chorych od godz.8.00. Osoby pragnące potwierdzić czy podjąć cotygodniowy dyżur adoracyjny prosimy o kontakt z P. Edwardem Liszką. Zapraszamy do podjęcia czuwania modlitewnego ufając, że Pan Bóg wynagrodzi łaską i błogosławieństwem.

 

 1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z okazji przypadającego w tym tygodniu patronalnego święta Apostolstwa Chorych, wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, będziemy polecać wszystkich chorych i cierpiących

 

 1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym
  i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

 

Od najbliższego tygodnia dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00,
w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W poniedziałki i pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna. Msze św. w dni powszednie o godz.6.30 i 19.00. Spowiadamy przed każdą Mszą św. rano i wieczorem a w razie konieczności po jej zakończeniu. Popołudniu od godz. 18.15. W okresie wakacyjnym chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 20.00 w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać  wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc lipiec:

Ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Parafialna: Aby dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętali o potrzebie spotkania z Bogiem na modlitwie i Mszy św.

        W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce.