DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę, 27 września, będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci świętego Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dzieci komunijne w strojach oraz dzieci do sypania kwiatów. Mszy świętej odpustowej będzie przewodniczył ks. prał. Tadeusz Dziedzic, proboszcz Kasinki Małej, nowy dziekan naszego dekanatu.
  2. W sobotę, 26 września, rozpoczniemy Misje Parafialne Mszą świętą o godzinie 18:00. Po zakończeniu Mszy świętej możliwość spowiedzi do godziny 20:30, o której odbędzie się Misyjny Apel Jasnogórski. W niedziele Msze święte z naukami o stałych godzinach.
    W poniedziałek, 28 września, o godzinie 9:00 Msza święta z nauką dla chorych, starszych
    i samotnych; o godzinie 16:00 dla dzieci; o 18:00 dla małżeństw i rodzin; a o godzinie 19:30 spotkanie dla młodzieży. W tym dniu możliwość spowiedzi w godzinach 8:00 – 9:00, 15:00 – 16:00 oraz 17:00 – 18:00. Przed Mszą świętą o godzinie 9:00 i 18:00 Koronka uwielbienia,
    a o godzinie 15:00 misyjne nabożeństwo Miłosierdzia Bożego. Podobnie jak w sobotę,
    o godzinie 20:30 Misyjny Apel Jasnogórski. We wtorek, 29 września, w liturgiczne święto Świętych Archaniołów, Msze święte z naukami misyjnymi o godzinie 6:30, 8:00, 9:30, 15:00 i 18:00. Po Mszy świętej o godzinie 18:00 nabożeństwo zakończenia Misji Parafialnych. Po każdej Mszy świętej we wtorek, będziemy mogli zawierzyć się w sposób szczególny naszemu Patronowi przechodząc w procesji wokół ołtarza. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na cele misji. W tym tygodniu codziennie na zakończenie Różańca odmówimy modlitwę o dobre przeżycie misji. Nauki misyjne wygłosi, ks. Robert Ryndak, michalita.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszej świątyni. W minioną niedzielę rada parafialna przyjęła 10. 782 zł; 10 funtów i 20 euro. Na konto remontowe wpłynęło 4.330 zł. Z Mszy świętych zbiorowych przekazano 4.825 zł. W ostatnim czasie przeprowadzono zaplanowane prace remontowe w naszym kościele: wymianę głównych drzwi wejściowych oraz wymianę drzwi do zakrystii. Trwają prace renowacyjne na cmentarzu. Przypominamy, że wszelkie podejmowane remonty przy pomnikach, w tym montaż ławek, wymagają zgłoszenia w kancelarii cmentarnej. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Józefa Ligasa.
  4. Dziękujemy za ofiarę na misje z Róży Misyjnej Bogusławy Figury.

Kalendarz liturgiczny:

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista
  • 23 IX – św. o. Pio prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii
    i Matki Bożej

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA 13 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niedziela Fatimska, o godz. 20:30 Różaniec z modlitwą o ustanie pandemii oraz w intencji chorych i cierpiących.
  1. W poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach św. uczcimy relikwie Krzyża świętego.
  1. We wtorek, 15 września, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Uroczystości odpustowe w sanktuarium w Limanowej.
  1. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 oraz do chwili adoracji w czwartek, podczas całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  1. W przyszłą niedzielę, 20 września, główny dzień odpustu mogilskiego sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa o godz. 11:00. Szczegóły uroczystości i całotygodniowego przygotowania na plakacie.
  1. Uroczystości ku czci św. Michała Archanioła rozpoczniemy w tym roku Mszą świętą 26 września o godz.18:00. Będzie to także początek Misji Parafialnych w tym roku, ze względu na zagrożenia pandemii, skrócony do trzech dni. W niedzielę, 27 września, Suma Odpustowa o godz. 11:oo. W poniedziałek spotkania i nauki. We wtorek, 29 września, w sam dzień Uroczystości Świętych Archaniołów, Msze święte według porządku niedzielnego i zakończenie. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  1. Dzisiaj rada parafialna przyjmuje ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiarność.

W tym tygodniu patronują nam:

• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka, zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy