OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 GRUDNIA 2018

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Po Mszach św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Rozpoczynając Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, Syna Bożego, ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem tego oczekiwania. Starajmy się w tym czasie szczególnie naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie się Bogu. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie uczynków miłosierdzia. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritas, które będą do nabycia w sklepach z dewocjonaliami „Michael” i w dawnym „Sezamie” a także od przyszłej niedzieli przy kościele. Pamiętajmy także o akcji „I Ty możesz pomóc!”. Już dziś dziękujemy przedsiębiorcom i właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji a przede wszystkim darczyńcom za serce i ofiarność.
  3. Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty, odprawiane będą w naszym kościele o godz. 6.30. Do licznego udziału zapraszamy dzieci(z lampionami), młodzież i dorosłych. W dni powszednie przez cały okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  4. We wtorek z racji przypadającego 4 grudnia wspomnienia św. Barbary zostanie odprawiona Msza św. w kapliczce na Łostówce o godz.15.00, w intencji mieszkańców, dobrodziejów i zmarłych fundatorów
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  6. W czwartek 6 grudnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, wspomnienie św. Mikołaja. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele o godz.18.30. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz.17.00. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz.6.00 i 16.00. Msza św. wotywna o NSPJ o godz.18.00.
  7. W sobotę 8 grudnia będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz.6.30, 8.00, 9.30, 15.00, 18.00. w kaplicy na Łostówce o godz.17.00.
  8. Dzisiaj rozpoczęcie Katechez dla narzeczonych o godz.14.00, zapisy od godz.13.15.
  9. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na pokrycie kosztów remontu naszego kościoła. Spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o godz.19.00. Poświęcenie medalików dla dzieci kl. III na Mszy św. o godz.11.00.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantkom tego tygodnia, zwłaszcza Barbarom, składamy życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za ofiarę na misje z Róży Ludwika Suś. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Bronisławę Kalisz, +Stanisława Filipiaka.
  11. Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc grudzień: Ewangelizacyjna: Aby osoby odpowiedzialne za przekaz wiary potrafiły znaleźć właściwy język dla dzisiejszych czasów. Parafialna: Aby czas Adwentu był okresem wzmożonej modlitwy i umocnieniem wiary w rodzinach.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 LISTOPAD 2018

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata ofiarą na tacę wspieramy budowę nowego kościoła w Krakowie Pychowicach. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Nieszpory z uroczystości Chrystusa Króla, które ofiarujemy za zmarłych. Rozpoczęcie o godz.17.30
  3. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz.18.00.
  4. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.
  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.