OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 IX 2017

1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Witamy serdecznie ks. dr Wojciecha Węgrzyniaka, który głosi Słowo Boże i przewodniczy sumie o godz.11.00. Pozdrawiamy wszystkich gości. Niech święty patron, którego zawołaniem są słowa „Któż Jak Bóg” umocni nas w wierze i chroni przed zakusami złego ducha. Niech strzeże wszystkich mieszkańców miasta.
  2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie Nowenny przed uroczystością św. Michała Archanioła.
  3. Do czwartku włącznie, na dolnym parkingu, przed budynkiem gospodarczym plebanii będziemy mogli składować zużyty sprzęt elektrotechniczny. Dochód ze zbiórki zużytego sprzętu zostanie przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  4. W najbliższy piątek 29 września przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. Msze św. w tym dniu o godz.6.30, 8.00,9.30, 15.00,18.00. Możliwość przejścia wokół ołtarza i zawierzenia się opiece św. Patrona.
    Kancelaria Parafialna w tym dniu nieczynna. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W przyszła niedzielę 1 X zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszach św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz.11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III. W październiku będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Tradycyjnie już w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej udamy się w drugą niedzielę października po Mszy św. o godz.6.30. Już dzisiaj zapraszamy na pielgrzymi szlak.
  7. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, szczególnie wszystkich noszących imię naszego św. Patrona a także ks. Rafała Cinal, przekazując wszystkim słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych pragniemy prosić o szczęście wieczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
  • 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
  • 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał;
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane
  • 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.