DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć polskich misjonarzy. Trwajmy także w wielkopostnych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej i indywidualnej modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Drogi krzyżowe w piątki o godz. 16.00 (dla dzieci), 17.00 (dla starszych), 19.00 (dla młodzieży), gorzkie żale w niedziele o godz.17.00.
  2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz.18.00.
  3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas całodziennej adoracji będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Spowiedź od godz.17.00.
  4. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Możliwość spowiedzi od godz.6.00 i 16.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszo – sobotnie po Mszy św. o godz.7.00 prowadzi Grupa Odnowy w Duchu Świętym. Odwiedziny chorych w domach od godz.8.00.
  6. W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Dzisiaj możemy odebrać ulotki dotyczące przyszło tygodniowej zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla podopiecznych Hospicjum Domowego w Wiśniowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisława Łabuza i + Marię Potaczek-Macuga. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.