OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 LISTOPAD 2018

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą rodziny dzisiejsza zbiórka na rzecz Konrada z Olszówki zostaje odwołana. Uzyskano już kwotę konieczną na zabieg operacyjny. Rodzice Konrada oraz Konrad dziękują wszystkim z całego serca za „prawdziwy ocean dobroci, życzliwości i solidarności w tych ciężkich dla nich chwilach”. Bądźmy zawsze wrażliwi na ludzką biedę i starajmy się wychodzić na przeciw ludzkim potrzebom, pełniąc uczynki miłosierdzia. Proste gesty dobroci, zwykła ludzka życzliwość, serdeczność i gotowość pomocy niech towarzyszą naszym kontaktom z innymi ludźmi, zwłaszcza z tymi którzy popadli w biedę materialną czy duchową.
  1. We środę, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.W tym dniu spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz.19.00, w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo prosimy zgłaszać aktualne potrzeby dotyczące zwłaszcza osób ubogich. Będziemy wdzięczni za każdą sugestię dotyczącą różnych form pomocy. W czwartek ofiarujemy adorację o ducha miłosierdzia dla nas wszystkich.
  1. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych dzisiaj o godz.17.30.
  1. W najbliższy czwartek o godz.8.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna o błogosławieństwo Boże dla nowo wybranych samorządów Miasta i Gminy Mszana Dolna, Pani Burmistrz i Pana Wójta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu kazania wygłosi Ks. Jacek Ryłko, salezjanin, proboszcz parafii p.w. NSPJ w Krakowie-Pychowicach gdzie powstaje nowy kościół. Zgodnie z zaleceniami Ks. Arcybiskupa, ofiarami na tacę wesprzemy budowę nowego kościoła, jak czynią to raz w roku wszystkie parafie naszej archidiecezji. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy Litanię do NSPJ.
  2. W niedzielę 25 listopada, z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, o godz.9.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji członków Chóru Parafialnego, ich rodzin oraz za zmarłych chórzystów i organistów.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów remontowych naszego kościoła. W minioną niedzielę Rada Parafialna przyjęła 11.434 zł., na konto remontowe wpłynęło 8.610 zł, z Mszy św. zbiorowych przekazano 4.505 zł. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę.
  1. Asysta Zagórzan zaprasza wszystkich członków, kandydatów i sympatyków na zebranie organizacyjne dzisiaj o godz.15.00 w Domu Parafialnym.
  1. W najbliższym tygodniu Pana Organista uda się z opłatkami do mieszkańców osiedla Pańskie, ulic Marka, Mroza, Ogrodowej, Nad Stawem i przyległych, dziękując za składane przy tej okazji ofiary. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informujemy iż w tym roku Panowie Organista i Kościelny nie będą uczestniczyć w Kolędzie.

11 LISTOPADA 2018-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

1. Dziś przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. Na zakończenie każdej Mszy św. Litania Narodu Polskiego i modlitwa za Ojczyznę. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Jozafata-biskupa i męczennika, we wtorek wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Izaaka i Krystyna.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. W najbliższy piątek o godz.16.00 nastąpi uroczyste otwarcie drogi (łącznika ulic Ojca M. Kolego i Starowiejskiej) imienia Ks. Biskupa Franciszka Bardy, Ordynariusza Przemyskiego w latach 1933-1964, urodzonego w Mszanie Dolnej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada II Światowy Dzień Ubogich. Przy kościele zbiórka dla chorego Konrada Nawary z Olszówki, organizowana przez grono przyjaciół i kolegów, którzy przygotują oprawę muzyczną Mszy Świętych.
  6. W niedzielę 18 listopada w kościele Miłosierdzia Bożego XII Zagórzańskie Spotkanie Chórów „Laudate Dominum”. Rozpoczęcie i koncerty zaproszonych Chórów od godz.14.30.
  7. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na cele remontowe. Została uruchomiona nowa kotłownia gazowa. Koszt całej inwestycji wraz z przyłączem sieci gazowej wyniósł prawie 60.000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  8. Pan Organista składa podziękowanie mieszkańcom Mszany Górnej za złożone ofiary, w najbliższym tygodniu uda się z opłatkami do mieszkańców ul. Słomka i Orkana. Od tego roku Panowie Kościelny i Organista nie będą uczestniczyć w kolędzie.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Helenę Dobrowolską. W sobotę 17 listopada o godz.16.00, w naszym kościele, Msza św. i wypominki za zmarłych Strażaków
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenie, w tym nowo wybranym władzom samorządowym, Pani Burmistrz i Panu Wójtowi, nowym Radnym. Odchodzącym, Panu Burmistrzowi, dziękujemy za dobrą współpracę i pełnioną służbę. Niech Pan Bóg obdarzy wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  11. W przyszłą niedzielę Chrzty o godz.12.30. Pouczenie dla rodziców i chrzestnych w sobotę 17 XI o godz.19.00 w Domu Parafialnym.