TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 MARCA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 1. Jutro, w poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Zapraszamy na Mszę św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jutro o godz.18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji są wyłożone przy bocznych ołtarzach.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.00, 17.00 i 19.00 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna organizowana przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej przeznaczona na koszty operacji Ani Wacławik. Na ten cel potrzebna jest kwota 600 000 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.
 1. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej znajdziemy stronie internetowej (www.edk.org.pl).
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.
 1. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Krystynę Popiołek i +Adama Paćko. Wieczny odpoczynek…

 

 DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa w wielkanocny poranek, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 1. Dziś mamy sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Również w ciągu całego roku możemy pomagać misjonarzom i misjonarkom wysyłając SMS-a o treści Misje na numer 72032 (koszt 2,46 zł).
 1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najlepsze życzenia. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Msze św. wieczorną zapraszamy rodziców i uczniów klas VIII w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
 1. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.00(dla dzieci), 17.00(dla starszych), 19.00 (dla młodzieży) oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać łaskę odpustu.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele remontowe. Rada Parafialna przyjęła 12.000 zł, na konto remontowe wpłynęło 4.550 zł., z Mszy św. zbiorowych przekazano 5.775 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki Niedzielę i Gość Niedzielny.
 1. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Zofię Łabuz. Wieczny odpoczynek…