CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        7 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 1. W miesiącu lipcu i sierpniu dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W poniedziałki i pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna. Msze św. w dni powszednie o godz.6.30 i 19.00. Spowiadamy przed każdą Mszą św. rano i wieczorem a w razie konieczności po jej zakończeniu. Popołudniu od godz. 18.15. W okresie wakacyjnym chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 20.00 w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalszy remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy św. wieczornej. Do asysty zapraszamy OSP i Orkiestrę z Mszany Górnej.
 2. Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc lipiec: Ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi. Parafialna: Aby dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętały o potrzebie spotkania z Bogiem na modlitwie i Mszy św.
 1. Na czas wypoczynku polecamy dobrą prasę i lekturę.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jadwigę Tolińską, +Józefę Piekarczyk-Kluba, + Wiktorię Dudzik. Wieczny odpoczynek…

 

 

           W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 CZERWIEC 2019

 

 1. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych przed Mszą św. o godz. 18.00. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek cotygodniowa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Mimo wakacyjnej przerwy postarajmy się o chwilę modlitwy przed Najświętszego Sakramentu. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej od godz. 6.00 i 17.00. Msza Święta wynagradzająca z pierwszo piątkowym nabożeństwem o godz. 6.30 i 19.00. W sobotę odwiedziny chorych od godz.8.00. Osoby pragnące potwierdzić czy podjąć cotygodniowy dyżur adoracyjny prosimy o kontakt z P. Edwardem Liszką. Zapraszamy do podjęcia czuwania modlitewnego ufając, że Pan Bóg wynagrodzi łaską i błogosławieństwem.
 1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczęły się wakacje i urlopy, niech ten szczególny czas będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii, szczególnie młodzież na rekolekcjach oazowych z opiekunami. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.3. Od najbliższego tygodnia dyżury w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00, w środę, piątek i sobotę w godz. 9.00-10.00. W poniedziałki i pierwsze soboty miesiąca kancelaria nieczynna. Msze św. w dni powszednie o godz.6.30 i 19.00. W dni powszednie spowiadamy przed każdą Mszą św. rano i wieczorem a w razie konieczności po jej zakończeniu. Popołudniu od godz. 18.20. W okresie wakacyjnym chrzty w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.00. Pouczenie w soboty przed chrztem o godz. 20.00 w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę Zmiana Tajemnic Żywego Różańca i krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W lipcu i sierpniu Zespół Charytatywny nie będzie pełnił dyżurów. W związku ze zmianami dotyczącymi wywozu odpadów z cmentarza spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy piątek o godz.20.00 na plebanii.
 1. Msza św. w intencji mieszkańców IV Ołtarza z ul. Spadochroniarzy zostanie odprawiona w najbliższą środę 3 lipca o godz.19.00. Za zmarłych mieszkańców w środę 10 lipca o godz.19.00. W intencji budowniczych III Ołtarza 4 sierpnia o godz.11.00, oraz za zmarłych mieszkańców w środę 24 lipca o godz.19.00.
 1. Tegoroczne dożynki będziemy przeżywać w niedzielę 25 sierpnia. Gospodarzami będą mieszkańcy ul. Słonecznej.
 1. Bóg zapłać za ofiarę na cele Misyjne z Róży Misyjnej Bogusławy Figury. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Anielę Dudzik i + Jerzego Smagę.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII − św. Tomasz Apostoł, 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka misji.