OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela 5 WP, 18 III 2018 r.

 

  1. Dzisiaj zakończenie rekolekcji, serdecznie dziękujemy O. Bernardowi za wspólną modlitwę i wygłoszone konferencje. Niech Pan Bóg obdarzy Ojca Bernarda potrzebnymi łaskami. Przyszła niedziela 25 marca będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu, prowadzący do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczniemy o godz.10.45 przy krzyżu misyjnym. Po poświęceniu palm w uroczystej procesji udamy się do kościoła na uroczystą Eucharystię rozpoczynającą obchody Wielkiego Tygodnia.
  2. Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. o godz.12.15. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki oraz po pięć nagród rzeczowych w poszczególnych kategoriach. Nagrodzone i najokazalsze palmy zostaną umieszczone wewnątrz naszego kościoła. To z nich co roku przygotowuje się popiół do posypania wiernych w środę popielcową. Palmy zostaną ocenione w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna, najwyższa palma.
  3. Jutro przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Na Msze św. o godz.18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie i próba w kościele.
  4. We wtorek 20 marca młodzież gimnazjalna klas III przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz.18.00. We środę Nowenna do MBNP, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek 23 marca wyruszy z Kasinki Małej ekstremalna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  6. W sobotę 24 marca udamy się do chorych w domach od godz.8.00. Zapisy chorych do czwartku włącznie. Pouczenie przed chrzcielne w tym dniu o godz.19.00. Chrzty w drugi dzień Świąt o godz.12.30.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła. Rada Parafialna przyjęła w zeszłą niedzielę 10.550 zł., na konto remontowe wpłynęło 3.970 zł., z Mszy św. zbiorowych przekazano 3.835 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary z Róży; Jana Madeja, Józefa Ligasa z Łostówki, Józefa Węglarza, Michaliny Syrek, Marii Chorągwickiej, Bronisławy Matusik, Anny Gajewskiej, Barbary Gucia, Stanisława Gucia, Stanisława Piekarczyka, Marii Łyżnickiej, Marii Kowalczyk, Józefy Białkowskiej, Anny Ogiela, Z Róży Nauczycielskiej oraz na Misje z Róży: Józefa Węglarza, Marii Chorągwickiej, Bronisławy Matusik, Anny Gajewskiej, Marii Kowalczyk, Heleny Pazdur, Anny Ogiela.
  8. W MOK w Mszanie Dolnej odbędzie się przedstawienie „Misterium Meki Pańskiej” w dniach 23 i 24 marca o godz.19.00 i 25 marca o godz.19.30. Miejscówki do odebrania w MOK-u od wtorku do piątku w godz.11.00-19.00 i w sobotę 8.00-16.00.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Józefa Kęskiewicza, +Mieczysława Śląskiego, +Jana Wąchałę, +Józefa Świętalskiego, +Władysława Rataja.