DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 STYCZNIA 2018

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  2. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.2
  3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi”, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe spotkanie 18 stycznia(czwartek) o godz.20.15 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Szczegóły na www.dialogi.pl. Natomiast w dniu 19 stycznia w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert „Betlejem w Polsce” pod patronatem Episkopatu Polski. Bilety można nabyć na stronie internetowej betlejemwpolsce.bilety24pl.W dniach 20-21 stycznia odbędzie się w Kasince Małej Powiatowy Przegląd Kolędniczy. Rozpoczęcie w sobotę o godz.14.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

1. W ostatnią niedzielę stycznia wybory do Rady Parafialnej. W przyszłą niedzielę będziemy mogli odebrać karty do głosowania. Dzisiaj możemy składać ofiary na dalsze prace związane z remontem naszego kościoła. Nowa Rada podejmie decyzję co do priorytetów i zamierzeń na najbliższy rok.

1. Adoracja przy Żłóbku Asysty Zagórzańskiej zostaje przełożona z dnia dzisiejszego na niedzielę 28 stycznia i odbędzie się przed Mszą św. o godz.11.00. Również 28 stycznia po Mszy św. o godz.15.00 odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej w Czasławiu, filia w Mszanie Dolnej. Asysta Zagórzańska zaprasza na doroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 21 stycznia. Zapisy do dnia 15 stycznia. Przewidziany jest udział we Mszy św. o godz.13.00.

1. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia. Miłosierdziu Bożemu polecamy + Władysława Kozyrę.

Informacja: W dniach 19 i 20 stycznia odbędzie się coroczne obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Szczegóły na plakatach.