OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

1. W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z pielgrzymami zdążającymi do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Msza św. dla pielgrzymów w sanktuarium limanowskim o godz.16.00.
  2. Przez cały miesiąc październik gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele Różaniec codziennie o godz.17.30. Modlimy się szczególnie w intencji Ojca św., całego Kościoła, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz.11.00 ku czci św. Jana Pawła II. Oprawę liturgiczną przygotują wraz z rodzicami i nauczycielami uczniowie szkoły im. Jana Pawła II w Łostówce
  5. Z okazji przypadającego dzisiaj Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom życzymy wszelkich łask i obfitego błogosławieństwa Bożego.
  6. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
  7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: +Stanisław Sobuń, +Dymitr Uran. W kancelarii parafialnej można składać na wypominki za zmarłych, roczne i jednorazowe.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.•16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.•17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.•18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.•20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), profesor Akademii Krakowskiej, kapłan żywej wiary i głębokiej pobożności.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA   7 X 2018

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w domach, w rodzinie lub indywidualnie. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej.
  2. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą sobotę 13 października zakończenie nabożeństw fatimskich. Po Mszy św. o godz.18.00 procesja różańcowa wokół rynku. Do asysty zapraszamy OSP z Mszany Dolnej oraz orkiestrę.
  1. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Wyjście w niedzielę 14 października przed pierwszą Mszą św. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice w Limanowej o 15.30, po nim Msza św. dla pielgrzymów.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w uroczystościach odpustowych ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła w zeszłą sobotę i niedzielę. Odpowiadając na prośbę Ojca św. na zakończenie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić słowami modlitwy przez przyczynę naszego patrona.
  2. W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalsze prace remontowe. Trwa budowa nowych sanitariatów, został zakupiony kocioł gazowy do ogrzewania kościoła, obecnie prowadzone są prace mające na celu przystosowanie kotłowni do nowego źródła ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
  3. W dniu 15 X o godz.16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się debata pod nazwą „Bezpieczny Senior”. W trakcie spotkania będą poruszane problemy bezpieczeństwa osób starszych na drogach i nie tylko. W spotkaniu będą uczestniczyli przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.

Intencje Apostolstwa na miesiąc październik :

Ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i pozbawionych środków do życia.

Parafialna: Aby wśród wiernych wzrastała świadomość potrzeby modlitwy za Ojca św., biskupów i kapłanów.