SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują matczyne serca.
  1. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o dobre urodzaje, sprzyjającą pogodę i za kraje głodujące. To dawne dni krzyżowe. Po Mszy św. o godz.6.30 procesja do krzyża misyjnego z litanią do Wszystkich Świętych, następnie Msza św. o godz.7.15.
  1. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.6.30. Odwiedziny chorych w domach.
  1. W najbliższą sobotę 1 czerwca na Mszy św. o godz.18.00 młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lwowskiej Edwarda Kawy. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek od godz.16.00.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.
  1. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.
  1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Władysławę Ryskala. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. Stąd nieustannie módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz polecajmy tych, którzy w tym roku przyjmą święcenia i przeżywających jubileusze swojego kapłaństwa. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej archidiecezji odbędzie się w sobotę 25 maja.
  1. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj I Rocznicę Komunii św. dzieci klas IV. Młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania w sobotę 1 czerwca. o godz.18.00.
  1. W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy. O godz.14. 00 Msza św. z okazji Światowego Dnia Seniora i Inwalidy oraz 55 rocznicy powstania Związku.
  1. We czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie o godz.18.45.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe. Rada Parafialna przyjęła w zeszłą niedzielę 10.710 zł. Na konto remontowe wpłynęło 3.380 zł. Z Mszy św. zbiorowych przekazano 6.920 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. Przygotowujemy się do wymiany drzwi głównych do kościoła, został zlecony projekt remontu organistówki wraz z wymianą dachu, rozpoczęły się prace związane z renowacją elewacji zewnętrznej plebanii. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkie wysiłki na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i kościoła.
  1. Opiece świętych patronów zawierzamy jubilatów i solenizantów tego tygodnia. W naszych modlitwach pamiętajmy także o wszystkich chorych i cierpiących.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.