OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.01.2019 – II NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię chciejmy zaprosić Jezusa i Maryję do naszego życia, by nadali naszej codzienności cudowny smak.
2. W minioną niedzielę Rada Parafialna przyjęła; 8 270 zł na remont kościoła. Na konto remontowe wpłynęło 19 340 zł. Z Mszy Świętych zbiorowych za miesiąc grudzień przekazano; 3 815 zł. Składamy wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą i dobroczyńcą naszej parafii.
3. Trwa wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii, w tym tygodniu odwiedzimy;
• w poniedziałek, od 8:30 – Mszana Górna oś.: Węglarze, Fijasy, Capki, Bielaki, Krupy
• w środę, od 8:30 – Mszana Górna oś.: Majerony, Malce, Antosze, Wcisły
• w czwartek, od 8:30 – Mszana Górna oś.: Zagórki, Sołtysy
• w piątek, od 14:00 – ul. Starowiejska blok nr 7 oraz nr 13
• w sobotę, od 8:30 – ul. Słoneczna
4. Zapraszamy również na adorację Dzieciątka Jezus, w tym tygodniu adorację prowadzą…
5. W tym tygodniu patronują nam:
• w poniedziałek – Św. Agnieszka
• w czwartek – święty Franciszek Salezy
• w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
• w sobotę – święci biskupi Tymoteusz i Tytus
6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Jan Łabuz oraz śp. Jan Knapczyk. Wieczne odpoczywanie….
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia i udanego wypoczynku w czasie ferii zimowych

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  13 STYCZNIA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni (…).
 1. W styczniu rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą i wspólnotową modlitwę.
 1. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. Dzisiaj Rada Parafialna przyjmuje ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 1. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Rozpoczynają się ferie zimowe, witamy wszystkich gości, dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku.
 2. W imieniu kolędników misyjnych dziękujemy za ofiary złożone na cele misyjne w kwocie 5.206 zł. i 5 euro.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Marię Brzezicką i + Marię Ligas.(…). Wieczny odpoczynek…

 

  

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
 • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-OBJAWIENIE PAŃSKIE

6 stycznia 2019

 1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
 1. Zgodnie z dawnym zwyczajem błogosławimy dzisiaj kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
 1. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja ewangelizacyjna na miesiąc styczeń: Za ludzi młodych, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynąca z Ewangelii. Parafialna: Aby wizyta duszpasterska w domach naszej parafii umocniła więzy rodzinne i pozwoliła lepiej przeżywać łączność nas wszystkich z całą wspólnotą Kościoła.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców (…) Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń .
 1. Jutro w Strażnicy OSP opłatek Rodziny Różańcowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy zelatorów i członków wspólnoty Żywego Różańca. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, we czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu Spotkanie Opłatkowe Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów o godz.15.00 w pensjonacie „Janda”.6.W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na dalsze cele remontowe. Zostały oddane do użytku nowe sanitariaty, pozostaje do wyposażenia punkt ratunkowy i miejsce dla matki z dzieckiem. Czekamy na nowe drzwi boczne do kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Stanisława Dudzika. Wieczny odpoczynek…
 1. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.